Фінляндію та Швецію офіційно запросили до НАТО

Швецію та Фінляндію офіційно запросили стати членами НАТО. Це стало можливим після угоди країн із Туреччиною, яка вимагала від Стокгольма та Осло припинити підтримувати курдські організації, які Стамбул вважає терористичними.

Про це у середу, 29 червня, на саміті НАТО в Мадриді оголосив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Він наголосив, що безпека цих країн має для НАТО “пріоритетне значення”, зокрема у період приєднання. Це закріплено у декларації саміту.

Нагадаємо, 28 червня Туреччина розблокувала членство Швеції та Фінляндії до НАТО. Це зафіксували у Меморандумі про взаєморозуміння між країнами, який підписали сторони у Мадриді перед початком саміту.

Фінляндія, Швеція та Туреччина зобов’язалися надавати одна одній повну підтримку проти загроз безпеці тій чи іншій.

У президента Туреччини Реджепа Ердогана заявили, що Швеція та Фінляндія зобов’язалися не підтримувати РПК, YPG (курдські організації) та FËTO (організація опозиційного проповідника Ґюлена).Що цьому передувало

Швеція та Фінляндія через загрозу з боку Росії, яка розв’язала війну в Україні, подали заявки на членство в НАТО 18 травня. Однак обидві країни зіткнулися із опором Туреччини.

Президент Реджеп Таїп Ердоган виступив проти вступу двох держав до НАТО, оскільки вважає, що вони допомагають терористичним організаціям. Туреччина висунула десять умов Швеції та Фінляндії для розблокування вступу до НАТО.

У НАТО неодноразово заявляли, що Швеція та Фінляндія, незважаючи на розбіжності з Туреччиною, зможуть стати членами Альянсу. Так, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане запевнив, що країни приєднаються до організації, проте вимоги Туреччини також вважають законними.

Головними для обговорення стануть чотири теми. Зокрема, російсько-українська війна, розширення НАТО, боротьба з тероризмом та загрози південному флангу Альянсу.

Прогнозують, що глави держав та урядів затвердять новий широкий пакет допомоги для України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*