Ця вeчірня новuна поставuла на вyха усіх гeнерaлів Шoйгу! У Пoльщi підтвeрдuлu, щo перeдaдуть Ykраїнi тaнku

Речник Агентства озброєнь міноборони Польщі Кшиштоф Платек підтвердив, що Польща передала Україні танки PT-91 Twardy. Ба більше, вони вже мали б бути в Україні.

Про це він розповів в інтерв’ю каналу “Wolski o Wojnie”. Кшиштоф Платек зазначив, що покрити дефіцит танків, який виник після цього, Польща планує шляхом поставок з Південної Кореї.

“Дефіцит у понад 200 танків Т-72 і певної кількості танків PT-91 – тут я не можу сказати, скільки саме, – буде покритий повністю, навіть з надлишком, тому що це танки набагато вищого, якіснішого рівня”, – сказав Кшиштоф Платек у контексті поставок танків із Південної Кореї в 2022–2026 роках на заміну переданим Україні.

Він заявив, що корейська сторона запевнила, що може швидко надати Польщі “дійсно велику кількість танків” із резервів корейської армії.

Точну модель корейських танків речник Агентства озброєнь міноборони Польщі не назвав, але польські журналісти припускають, що йдеться про танки K2 “Чорна пантера”, які дешевші як у плані вартості, так і в плані обслуговування за американські Abrams, про які йшлося раніше.

Танк PT-91 – це польський основний бойовий танк, заснований на ліцензійному варіанті радянського Т-72М1. Перші прототипи PT-91 були зроблені 1993 року. Базовий варіант танка серійно випускався з 1995 по 2002 роки.

Головною особливістю PT-91 є захист Twardy з використанням активної броні власної розробки ERAWA. Вона має 394 блоки. Вони вкривають передню частину корпусу та башту. Ці блоки розміщені практично без проміжків один до одного. Випробування показали, що ERAWA блоки підвищують захищеність танка на 30-70% залежно від типу снаряда.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*