Чорноморський флот все! Вже офіційно – Крим здають: евакуація з півострова. Цього чекали всі!

Частину служб штабу Чорноморського флоту перенесли із Севастополя до Новоросійська. Про це пише «Нова газета. Європа» з посиланням на джерела у Криму.

Евакуація розпочалася на тлі атак на військові об’єкти в Криму, які відбуваються протягом останнього місяця. Штаб Чорноморського флоту, розташований у Севастополі, був атакований безпілотниками 31 липня та 20 серпня. Внаслідок першого нападу постраждали кілька людей. Напади на авіабази та аеродроми відбулися в Новофедорівці (Саки), Бельбеку та селі Гвардійське. Військові склади було підірвано в Джанкої. У Севастополі, Керчі, Євпаторії, Бахчисараї, Саки та багатьох інших населених пунктах спрацьовувала ППО.

Внаслідок вибухів у Новофедорівці одна людина загинула, 14 постраждали. Згідно з супутниковими знімками, було знищено не менше восьми літаків, серед яких три дефіцитні Су-30. Також було пошкоджено 62 багатоквартирні будинки та 20 комерційних об’єктів. Кремль категорично заперечує версію української атаки.

Після атак на аеродроми Росія евакуювала з Криму десять винищувачів: з півострова перекинули шість Су-35 та чотири МіГ-31, щоб уникнути подальших втрат літаків, йдеться у секретному звіті НАТО від 22 серпня. За даними блоку, Росія виводить винищувачі з Криму та посилює ППО. У НАТО вважають, що Росія збільшила кількість тактичних ракет класу «земля-повітря» в Криму, щоб протистояти атакам України, у тому числі за допомогою безпілотників.

За даними НАТО, Бельбек під Севастополем залишається «головним аеродромом Росії для підтримки [військ] з повітря на півдні України та над Чорним морем». Там знаходяться близько 32 російських літаків-винищувачів. В основному там розташовуються літаки Су-27, але також Су-35С та МіГ-31БМ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*