Щойно! Шокуюча заява: санкції геть! Цинічна зрада з ЄС – на руку Кремлю. Ніж в спину Україні!

В Італії заявили, що санкції проти Росії не працюють, а навпаки шкодять Італії. Лідер італійської ультраправої партії “Ліга” Маттео Сальвіні заявив, що західні санкції проти Росії не працюють і фактично шкодять Італії, тому їх потрібно переглянути.

Про це він сказав під час виступу на конференції політичних лідерів на озері Комо Сальвіні додав, що санкції, спрямовані проти рф за її вторгнення в Україну, насправді допомогли Росії, що призвело до надлишку експорту в розмірі 140 мільярдів доларів протягом року, що закінчився в липні.

“Ми повинні захищати Україну? Так. Але я б не хотів, щоб санкції завдали більше шкоди тим, хто їх запроваджує, ніж тим, кого вони стосуються”, – сказав Сальвіні.

Водночас Сальвіні сказав, що його партія “Ліга” підтримує заходи щодо допомоги Україні як на національному рівні, так і на рівні ЄС. За його словами, він не порве із західними союзниками, якщо вони продовжать накладати санкції, але він також закликав інших лідерів переглянути тактику.

“Якщо ми потрапимо в уряд, ми змінимо альянси? Ні. Ми залишаємося глибоко, з гордістю та міцно вкорінені у вільний і демократичний Захід, який протистоїть війні та агресії. Але якщо ми застосовуємо інструмент, щоб завдати шкоди агресору, і після семи місяців війни він не постраждав, принаймні розгляд зміни здається мені легітимним”, – сказав Сальвіні.

Він також наполягав, що потрібна відповідь Європи, щоб вгамувати ціни на енергоносії, інакше тисячі робочих місць можуть бути втрачені.

“Нам, звичайно, потрібен європейський щит, як під час COVID”, – сказав Сальвіні.

Зазначимо: заяви Сальвіні прозвучали лише за кілька тижнів до того, як італійці підуть на виборчі дільниці 25 вересня обирати парламент. Власне очікується, що на виборах переможе права коаліція, до складу якої входить “Ліга”.

Самі ж критики стверджують, що Сальвіні повторює популярну тезу, яку використовує російський уряд. Міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо з партії-суперниці “Разом заради майбутнього” стверджує, що Сальвіні виступає проти санкцій, щоб “зробити Путіну послугу”. За його словами, Сальвіні та його союзники розділилися з цього питання.

Втім останнім часом країни-партнери дещо послабили санкційну політику щодо Росії – це помітив і президент Володимир Зеленський. Водночас, послідовна санкційна політика щодо Росії та візові обмеження для росіян мають змусити РФ відчути ціну війни, посилять позиції України та сприятимуть досягненню миру. Про це глава Держави сказав під час виступу на щорічному міжнародному економічному форумі “Амброзетті”.

“Якщо до цього держави допомагали хто як міг, то сьогодні в цій допомозі настав “ефект колібрі”. Ми стоїмо на місці, санкції просуваються повільніше, наступні пакети слабші. Російські туристи приїжджають відпочивати в Італію, Францію, Іспанію, а потім підтримують російське вторгнення”, — сказав Володимир Зеленський.

За його словами, російське суспільство має відчувати на собі ціну війни, і тоді воно впливатиме на своє політичне керівництво.

“Сила України — це і є шлях до швидкого миру, бо це викликатиме слабкість у Росії. Сила як на полі бою, так і підтримка нашої безпеки, нашої армії, санкційна підтримка, підтримка нашого бізнесу та вихід західного бізнесу з території Російської Федерації”, — сказав Зеленський.

Він наголосив, що потрібно не підтримувати сьогодні їхній бюджет, не підтримувати їхню економіку, а виходити з ринку Росії. За словами президента, РФ ігнорує міжнародне право, принципи роботи міжнародних інституцій та окуповує території інших країн. Тому росіяни мають відчути реальні наслідки такої політики.

“Не може бути до них таке саме ставлення, як до інших туристів, як до інших людей, які є громадянами демократичних держав, що живуть у мирі, у законі й не захоплюють інші території, не підтримують війну грошима”, — підсумував президент.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*