Історичний удар! Україна зробила надважливий крок – РФ відрізали остаточно: такого ніхто не чекав!

Уряд розірвав угоду між Україною та росією про співробітництво в галузі атомної енергетики. Рішення ухвалили на тлі російської агресії та напруженої ситуації на ЗАЕС

Рішення прийняли на черговому засіданні Кабміну, 27 серпня. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Угода діяла з 14 січня 1993 року. Вона передбачала спільне проєктування, будівництво та експлуатацію атомних електростанцій, дослідження з безпеки АЕС, зберігання і переробку відпрацьованого ядерного палива.

“Припинено дію Угоди між Урядом України і урядом росії про науково-технічне та економічне співробітництво в галузі атомної енергетики”, – повідомив Мельничук.

Нагадаємо, росіяни замінували Запорізьку АЕС. Вони погрожують її підірвати, якщо Україна поверне собі контроль над станцією. Крім того, окупанти регулярно обстрілюють АЕС.

Такі дії спричинили перше в історії повне відключення Запорізької АЕС. На щастя, рівень радіації в Енергодарі перебуває в нормі.

У свою чергу президент Володимир Зеленський попередив, що росія поставила Україну та всіх європейців за крок від радіаційної катастрофи.

Зеленський підкреслив, аби не допустити аварійного сценарію потрібен такий міжнародний тиск, який змусить російських окупантів негайно вийти з території Запорізької АЕС. МАГАТЕ та інші міжнародні організації повинні діяти значно швидше, ніж зараз.

Наостанок він наголосив, що кожна хвилина перебування російських військових на атомній станції – це ризик глобальної радіаційної катастрофи.

Невдовзі на станцію має приїхати місія МАГАТЕ. Окупанти можуть і тоді влаштувати провокації. Повідомляється, що російські спецслужби катують працівників АЕС, щоб атомники нічого не розповідали інспекторам МАГАТЕ про ризики для безпеки на станції.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*