12 хвилин тому! Прямо на Донбасі – окупанти в шоці: тріумф ЗСУ! Вирішальна битва почалася! Гайдай видав!

Російська окупаційна армія намагається атакувати місто Бахмут на Донеччині з боку Попасної Луганської області. Водночас тривають бої в районі Білогорівки та Лисичанського нафтопереробного заводу (НПЗ).

Не маючи можливості захопити частину Луганщини, яка залишається під контролем українських сил, ворог тисячами снарядів випалює землю, сподіваючись просунутися до адмінкордону області. Про це в Telegram повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. За словами голови ОВА, окупанти протягом півтора місяця намагаються просунутися до кордону Донецької та Луганської областей у районі Білогорівки. Війська РФ застосовують тактику випаленої землі і годинами бомбардують цей напрямок з артилерії.

“12 серпня вони спробували атакувати в районах Лисичанського НПЗ і Білогорівки, але розвідка боєм завершилася черговим відступом. Намагалися просунутися з боку Попасної в напрямку Бахмута. Близько десяти разів загарбники кидалися в розвідку, втім, українські воїни завдали вогневої поразки і обидві у цих напрямках”, – повідомив Гайдай.

Російські окупанти бомбардують українські населені пункти ракетами, ствольною та реактивною артилерією. Також військові злочинці використовують міномети та танки. Варто зазначити, що на тимчасово окупованій території Луганської області продовжується “мобілізація” місцевого населення. Більше того, окупанти вдаються до нових методів – в обмін на продукти загарбники збирають інформацію про чоловіків у людей похилого віку.

Більшість із тих, хто займається примусовим призовом, переміщаються по місту виключно в балаклавах, щоб їх не впізнали сусіди та знайомі, на яких вони “полюють”.

“Під час обходів багатоповерхівок вони втираються в довіру до людей похилого віку, пропонуючи тим невеликі суми грошей або продукти в обмін на інформацію про чоловіків призовного віку. Залишають на чергування біля закритих військових під’їздів, які очікують, що хтось із мешканців чоловічої статі або вийде, або спробує повернутись додому”, – зазначив голова ОВА.

Нагадаємо, окупаційні війська Росії зосередилися на встановленні повного контролю над Донбасом, утримуванні захоплених районів Херсонщини, частин Харківщини, Запоріжжя та Миколаївщини. Загарбники здійснюють постійні обстріли населених пунктів на різних напрямках, намагаються вести штурми та наступи, проте українські воїни їх успішно відбивають. Подекуди тривають запеклі бої.

Цю ситуацію прокоментував дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов в ефірі Радіо НВ. Він зазначив, що частина українських військових висловлюють готовність до звільнення Донбасу.

«Я б хотів подякувати військовим за те, що вони зараз роблять і на що вони готові. Але, на мою думку, наразі більшу економічну, політичну важливість має деокупація півдня. Там, на відміну від Донбасу, який зараз зруйнований росіянами, збереглася економіка, багато прихильників України які чекають на ЗСУ», — вважає Михайлов.

Він додав, що окупацію Херсонської області і решти південної частини України Росія хоче зробити своєю політичною перемогою, шляхом псевдореферендумів та анексії. А тому, на думку аналітика Україна має цьому зашкодити, щоб послабити позиції диктатора Володимира Путіна:

«Якщо позбавити Росію цієї перемоги, то це може навіть похитнути владу Путіна, принаймні, ті націоналістично-імперські кола, на які він зараз спирається».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*